admin - blog

Fizjoterapia w leczeniu zaburzeń statyki narządu rodnego

Obniżenia narządów miednicy mniejszej to znaczący problem zdrowotny, który dotyka nawet 11% populacji kobiet. Ryzyko wystąpienia tej dolegliwości rośnie wraz z wiekiem i osiąga najwyższe wartości w szóstej i siódmej dekadzie życia. Co niepokojące, zjawisko to coraz częściej można zauważyć również u młodszych kobiet. Problem ten manifestuje się przeważnie w postaci obniżenia przedniej ściany pochwy.

Techniki oddechowe i relaksacyjne podczas porodu naturalnego

Poród naturalny to trudne, ale też bardzo ważne wydarzenie w życiu kobiety, do którego warto się odpowiednio przygotować. Jeszcze przed narodzinami potomka kobieta powinna wiedzieć, jak prawidłowo oddychać, gdy na świat będzie przychodziło jej dziecko. W czasie porodu kobieta powinna oddychać nieco inaczej niż normalnie. Dzięki poznaniu odpowiednich technik może znacząco poprawić swój komfort oraz złagodzić ból związany ze skurczami. Jednym z najlepszych sposobów na poznanie technik oddychania w czasie porodu są zajęcia w szkole rodzenia.

Korzyści zdrowotne regularnego treningu w ciąży dla matki i dziecka

Regularny trening w ciąży przynosi liczne korzyści zarówno dla przyszłej mamy, jak i dla rozwijającego się dziecka. W tym czasie ciało kobiety ciężarnej musi bowiem stawić czoła wielu wyzwaniom. Rosnący brzuszek nie tylko niesie obciążenie dla pleców i stawów, ale także sprawia, że większość narządów pracuje intensywniej, co może prowadzić do osłabienia organizmu.