Diagnostyka dna miednicy z aparatem Phenix

×

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Optional parameter $input declared before required parameter $form_state is implicitly treated as a required parameter w include_once() (linia 1439 z /home/kamac/ftp/drupal_femiplace/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Optional parameter $base_table declared before required parameter $options is implicitly treated as a required parameter w include_once() (linia 3542 z /home/kamac/ftp/drupal_femiplace/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Optional parameter $base_field declared before required parameter $options is implicitly treated as a required parameter w include_once() (linia 3542 z /home/kamac/ftp/drupal_femiplace/includes/bootstrap.inc).
Diagnostyka dna miednicy Wrocław

Przedstawiam Wam aparat Phenix Liberty, który od kilku tygodni jest nieocenionym wsparciem naszych fizjoterapeutek uroginekologicznych w diagnostyce poporodowej, terapii dna miednicy i reedukacji prawidłowych ścieżek aktywacji mięśniowej.

Phenix Liberty to francuskie urządzenie zawierające EMG Biofeedback i elektrostymulację w jednym. Jest jednym z największych osiągnięć współczesnej telemedycyny w obszarze fizjoterapii uroginekologicznej. Codziennie w naszej pracy odkrywamy i doceniamy jego możliwości.

 

Do jego głównych zalet zaliczam:

1. Dzięki temu, że jest bezprzewodowym urządzeniem daje swobodę i szerokie możliwości wykonania pogłębionej diagnostyki i celowanej terapii mięśni będących w dysfunkcji. Z zachowaniem najwyższego komfortu i bezpieczeństwa pacjentki można wykonywać badanie nie tylko w pozycji leżącej, ale także na stojąco i w ruchu, w trakcie wykonywania różnych ćwiczeń.

2. Dzięki EMG Biofeedback pacjentka widzi na ekranie komputera pracę swoich mięśni, np. mięśni dna miednicy i mięśnia poprzecznego brzucha. Dzięki temu pacjentka może łatwiej zrozumieć i nauczyć się jak, w którym momencie i z jaką intensywnością aktywować dane mięśnie. Pozwala to na odbudowanie świadomości swojego ciała oraz reedukację prawidłowej ścieżki aktywacji mięśniowej, np. przy kaszlu, przy podnoszeniu dziecka albo przy wykonywaniu konkretnego ćwiczenia w treningu wzmacniającym (a taka wiedza zwiększa bezpieczeństwo i efektywność treningów!).

3. Dzięki elektrostymulacji nerwowo-mięśniowej w bezpieczny i efektywny sposób można pobudzić do pracy bardzo osłabione lub wręcz „wyłączone” mięśnie. Elektrostymulacja pozwala na regenerację uszkodzonego unerwienia i wzmocnienie siły mięśni, a także pomaga zlokalizować poszczególne mięśnie i kontrolować ich skurcz w świadomy sposób.

4. W prosty i obiektywny sposób można sprawdzać postępy terapii.

 

Phenix Liberty jest dedykowany terapii:

- osłabionego, mało aktywnego dna miednicy np. po porodzie,

- hipertonicznego dna miednicy,

- obniżenia narządów miednicy mniejszej,

- bolesnego współżycia,

- różnych form nietrzymania moczu,

- po operacjach ginekologicznych,

- pacjentów ortopedycznych i neurologicznych.

 

Zapraszam Cię do Studia Femiplace we Wrocławiu i w Smolcu na konsultację z naszymi cudownymi fizjoterapeutkami uroginekologicznymi mgr Alicją Ratajczyk i mgr Lidią Plata.

Umów się na wizytę: tel. 660 777 445

Cennik usług fizjoterapeutycznych znajdziesz TUTAJ