Nordic Walking w ciąży i po porodzie

Indywidualne zajęcia nordic walking dla kobiet w ciąży i po porodzie

TRENING PERSONALNY NORDIC WALKING DLA KOBIET W CIĄŻY ORAZ PO PORODZIE.

Odpowiadając na Wasze zapytania, z przyjemnością informujemy, że w końcu rozpoczynamy spersonalizowane treningi Nordic Walking dedykowane kobietom w ciąży i po porodzie.

Opracowałyśmy specjalistyczny program treningowy spełniający wymagania ciążowego i poporodowego organizmu kobiety, który możemy w bezpieczny i efektywny sposób realizować na świeżym powietrzu w otoczeniu natury.

 

Największe korzyści dla kobiet w okresie okołoporodowym z udziału w tym treningu:

- poprawia postawę ciała,

- rozwija wytrzymałość mięśni całego ciała, zwłaszcza mięśni ramion, grzbietu i pośladków,

- poprawia pracę układu krwionośnego i oddechowego,

- przyśpiesza przemianę materii,

- efektywnie redukuje tkankę tłuszczową - według amerykańskich naukowców (publikacja badań w 2019) Nordic Walking lepiej wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej niż tradycyjny szybki marsz,

- jest bezpieczny dla stawów, osłabionych więzadeł i mięśni dna miednicy (osłabionych w wyniku działania hormonów ciążowych) – co jest niezmiernie ważne dla kobiet w ciąży i kobiet w pierwszym roku po porodzie.

 

NASZA KONCEPCJA

Zaczynamy od treningu technicznego, czyli poprawnego ustawienia postawy ciała, nauki używania we właściwy sposób kijków i technicznego maszerowania. Dużo uwagi poświęcimy na reedukację poprawnego oddychania, aktywację mięśni głębokich (mięśnie dna miednicy i poprzeczny brzucha) oraz poprawę twojej koordynacji ruchowej.

Zasadniczo będziemy skoncentrowane na pracy aerobowej (tlenowej), aby poprawić twój metabolizm i wytrzymałość tlenową. Trener indywidualnie dostosuje prędkość marszu i stopień trudności do Twoich predyspozycji.

Kolejny progres w naszym programie to trening siłowy, który będzie wymagał już dłuższego kroku i mocniejszej pracy ramion podczas odepchnięć – na tym etapie zaczniemy wprowadzać bardziej wymagające podejścia pod górkę.

Program zamyka trening szybkościowy, który będzie polegał na pokonaniu w jak najszybszym tempie znanego odcinka trasy. To wyzwanie będzie doskonałym urozmaiceniem treningu i oczywiście przełoży się na jeszcze lepszą kondycję i przyśpieszenie przemiany materii.

Każdy treningi oprócz marszu będzie zawierał spersonalizowanych zestaw ćwiczeń wzmacniających, mobilizujących i rozciągających problematyczne obszary ciała.

 

PLAN TRENINGU:

Jak każdy trening, zaczniemy od rozgrzewki (5 min). Pierwsza runda marszu trwa 20 min. Zatrzymamy się na łyk wody i wykonanie zestawu ćwiczeń (10 min). Druga runda marszu (15 min). Kończymy relaksującym rozciąganiem (10 min).

Cena treningu personalnego Nordic Walking - 130 zł.

Trener prowadzący:

Katarzyna Iwanicka – trener personalny Femiplace, fizjoterapeutka, certyfikowany instruktor Nordic Walking , certyfikowany trener kobiet w ciąży i po porodzie.

Miejsce:
Proponujemy 2 lokalizacje - Park Grabiszyński oraz Park Wschodni.

 

Umów się na pierwszy trening: tel. 660 777 445.

 

Zapraszam także na bezpłatny webinar z Kasią Iwanicką wprowadzający do świata Nordic Walking. Termin 28 maja (czwartek) godz. 20:00. Więcej informacji na ten temat już 20 maja.