Alicja Ratajczyk

×

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Optional parameter $input declared before required parameter $form_state is implicitly treated as a required parameter w include_once() (linia 1439 z /home/kamac/ftp/drupal_femiplace/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Optional parameter $base_table declared before required parameter $options is implicitly treated as a required parameter w include_once() (linia 3542 z /home/kamac/ftp/drupal_femiplace/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Optional parameter $base_field declared before required parameter $options is implicitly treated as a required parameter w include_once() (linia 3542 z /home/kamac/ftp/drupal_femiplace/includes/bootstrap.inc).
Fizjoterapeutka uroginekologiczna Femiplace Wrocław

Mgr Fizjoterapii, Fizjoterapeutka uroginekologiczna, Fizjoterapeutka stomatologiczna

Alicja jest absolwentką Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego oraz Akademii Medycznej we Wrocławiu. Jest fizjoterapeutką z wieloletnim doświadczeniem w indywidualnej pracy z pacjentem. Terapię opiera na całościowej ocenie fizjoterapeutycznej, uwzględniającej postawę, nawyki ruchowe, charakter pracy i przeciążenia, które mogą mieć wpływ na powstawanie zaburzeń i zespołów bólowych narządu ruchu. W swojej pracy korzysta z różnych technik i metod specjalnych, w zależności od potrzeb i możliwości pacjenta. Każdemu pacjentowi przekazuję indywidualnie dobrane ćwiczenia, utrwalające efekt terapeutyczny oraz zapobiegające nawrotom dolegliwości.

Fizjoterapeuta podczas wizyty pacjenta prowadzi bardzo szczegółowy wywiad, począwszy od wczesnego dzieciństwa, porodu, a nawet przebiegu porodu matki. Są to bardzo cenne informacje, od których wychodzi, aby poprowadzić dalszą analizę  i ostatecznie leczenie. Następnie dokładnie obserwowana postawa ciała, wszelkie jego odchylenia mają swoje źródło, do którego należy dotrzeć. Alicja zwraca uwagę również na zgryz , na to jakie są korelacje między nim a resztą ciała, głownie miednicą. Niezbędne są wszelkie testy różnicowe, a wszystko po to żeby dotrzeć do źródła problemu. Stąd też jej duże zainteresowanie stawami skroniowo – żuchwowymi  i problemami uroginekologicznymi.

Alicja w swojej pracy stosuje podejście holistyczne. Często swoich pacjentów konsultuje z innymi specjalistami: stomatologiem, ortodontą, ginekologiem, dietetykiem, psychologiem, logopedą.

Jako terapeuta Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego wykonuje badanie i terapię Per Vaginum i Rer Rektum, aby dokładnie przeanalizować w jakiej kondycji są tkanki, jak zachowują się narządy miednicy mniejszej, jaka jest świadomość i prawidłowa aktywacja mięśni dna miednicy Specjalizuje się w terapii kobiet w okresie ciąży, wpołogu i dalszym okresie po porodzie. Pracuje z dolegliwościami, takimi jak:

- ból kręgosłupa oraz miednicy i bioder,
- zaburzenia narządów miednicy mniejszej (obniżenie narządów, hemoroidy, ból w czasie stosunku,
- bóle miesiączkowe, zespół jelita drażliwego, pochwica, vaginizm),
-praca z blizna CC i blizną ciętego i pękniętego krocza,
-rozejście się spojenia łonowego/ ból spojenia łonowego,
-rozejście mięśni prostych brzucha lub jego profilaktyka,
-nietrzymanie moczu/gazów/ stolca,
-przygotowanie dna miednicy do porodu,
-badanie i terapia przed ciążą i po ciąży.

Jest również fizjoterapeutką stomatologiczną, po licznych kursach i szkoleniach. Rehabilitacja stomatologiczna może być metodą wspomagającą w leczeniu dentystycznym oraz osobną metodą leczniczą. Sprawdza się we wszystkich działach stomatologii, a przede wszystkim w protetyce, endodoncji, ortodoncji czy chirurgii szczękowo-twarzowej. Może być stosowana także u osób, które cierpią na problemy związane z aparatem mowy i połykania, u których dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne.

Oprócz wymienionych schorzeń, rehabilitacja stomatologiczna jest niezbędna po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy ustnej, a także przy ubytkach uzębienia czy intensywnym leczeniu dentystycznym. Pomaga w zapobieganiu powikłaniom i dysfunkcjom twarzy i aparatu żucia, a także zwalcza ból i przyspiesza powrót do normalnego funkcjonowania.

Prywatnie jest mamą, miłośniczką górskich szlaków, ciekawa wszelkich nowości i różnych sportów.

Zapraszamy na diagnostykę i terapię uroginekologiczną do Alicji.

Umów się na wizytę: tel. 660 777 445

Poznaj także innych naszych trenerów

Nasi Partnerzy