Trening funkcjonalny po porodzie

×

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Optional parameter $input declared before required parameter $form_state is implicitly treated as a required parameter w include_once() (linia 1439 z /home/kamac/ftp/drupal_femiplace/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Optional parameter $base_table declared before required parameter $options is implicitly treated as a required parameter w include_once() (linia 3542 z /home/kamac/ftp/drupal_femiplace/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Optional parameter $base_field declared before required parameter $options is implicitly treated as a required parameter w include_once() (linia 3542 z /home/kamac/ftp/drupal_femiplace/includes/bootstrap.inc).
Szkolenie Trening funkcjonalny po porodzie

KONCEPCJA FEMIPLACE

 
Zapraszam na szkolenie będące jednym z trzech etapów kształcenia trenerów i fizjoterapeutów na „Eksperta od Aktywności Kobiet w Ciąży i po Porodzie”.
 
Po zakończeniu połogu i odzyskaniu świadomej kontroli nad pracą mięśni głębokich, czas na przywrócenie naturalnego ruchu i wzmocnienie globalnego układu mięśniowego. Celem tego treningu jest sprawienie, aby kobieta poruszała się płynnie i z lekkością wykonywała codzienne czynności. Aby poszczególne obszary jej ciała współpracowały ze sobą i funkcjonowały jak jeden sprawny mechanizm. Ten trenng ma za zadanie przyotować Mamę na większe wyzwania macierzyństwa, radzenie sobie z większym obciążeniem (rosnąca masa dziecka) i bardziej intensywne formy ruchu (treing siłowy, dłuższe dystanse biegowe, itp.)
 
Negatywne oddziaływanie ciąży i porodu na ciało kobiety sprawia, że trener podejmujący się współpracy ze świeżo upieczoną mamą powinien posiadać specjalistyczną wiedzę, aby bezpiecznie i efektywnie pomóc Jej odzyskać kontrolę nad ciałem i przygotować do bardziej dynamicznych i siłowych form ruchu. To szkolenie zapewni Ci tę wiedzę.
 
Do tego szkolenia można przystąpić tylko po odbyciu szkolenia "Trening Medyczny w Połogu / po Porodzie".
 
 
Program szkolenia: 

1. Omówienie założeń efektywnej i bezpiecznej ścieżki powrotu do formy i sportu po porodzie.
2. Wpływ ciąży i porodu (SN i CC) na układ szkieletowy, mięśniowy i powięziowy kobiety.

3. Omówienie wybranych taśm anatomicznych, kluczowych dla odbudowy poporodowej.

4. DIAGNOSTYKA:
a) Wywiad
b) Ocena postawy ciała. Najczęstsze wady postawy występujące u mam.
c) Biomechaniczna ocena funkcjonalna.

5. TRENING:
a) Ustalenie indywidualnego celu i planu treningowego dla kobiety po porodzie.
b) Reedukacja jak prawidłowo stać, siedzieć i chodzić.
c) Reedukacja podstawowych wzorców ruchowych (martwy ciąg, przysiad, pchnięcie i pociągnięcie) z uwzględnieniem etapów regeneracji po porodowej.
d) Przywrócenie prawidłowych ścieżek aktywacji mięśniowej, antagonistycznej i synergistycznej pracy mięśni w celu wykonania danego ruchu (ergonomicznej pracy).
e) Modyfikacje ćwiczeń w zależności od występujących wad postawy, schorzeń i dysfunkcji indukowanych ciążą i porodem.
f) Prezentacja sprawdzonych sekwencji ćwiczeń funkcjonalnych, które pomogą Mamie odzyskać sprawność fizyczną, wzmocnią gorset mięśniowy, nadadzą jej ruchom lekkości i płynności.

6. Laktacja a aktywność fizyczna. Wpływ długości okresu karmienia piersią na ciało kobiety.
7. Redukcja tkanki tłuszczowej u kobiety po porodzie.
8. Trening siłowy – tak czy nie?
9. Korzystne oraz okresowo niewskazane formy ruchu dla kobiet po porodzie.
10. Zdolności regeneracyjne organizmu mamy.
11. CASE STUDY – omówienie diagnostyki i metody pracy na rzeczywistych przypadkach.

Prowadząca: 

Katarzyna Kopecka - Ekspert od Aktywności Kobiet w Ciąży i po Porodzie, trener personalny kobiet, trener medyczny, trener powięzi, Certyfikowany Trener Hipopresji z akredytacją brytyjskiej szkoły UKHypopressives i licencjonowana instruktorka fitness z 21-letnim stażem zawodowym. Absolwentka brytyjskiej szkoły BurrellEducation, po której otrzymała tytuł Trenera Kobiet po Porodzie. Specjalizuje się w treningu funkcjonalnym, terapii ruchowej dysfunkcj mięśni dna miednicy, w treningu medycznym kobiet w ciąży i po porodzie. Założycielka pierwszej w Polsce Szkoły Cesarskiego Rodzenia. W ramach kampanii edukacyjno-społecznej prowadzi cykliczne warsztaty dla mam "Ruch wspierający połóg", "Brzuch po ciąży - jak go pielęgnować i bezpiecznie ćwiczyć. Właścicielka Studia Femiplace we Wrocławiu i w Smolcu. Podwójna mama.

Termin: 

Najbliższa edycja: 13 - 14 KWIETNIA 2024 r.
 

Kolejna edycja w 2024 r: 16 - 17 LISTOPADA 2024 r.

Czas:
sobota 10:00 – 18:00
niedziela 8:00 - 16:00

Miejsce: 

Studio Femiplace
ul. Racławicka 27, Wrocław

Cena: 

1200 zł brutto

Informacje: 
Cena zawiera:
1. 16 h szkolenia.
2. Drukowane materiały w postaci obszernego skryptu.
3. Certyfikat ukończenia szkolenia.
4. Poczęstunek kawowy podczas szkolenia.
 
Masz pytania? Zadzwoń do mnie:
tel. 660 777 445

 

Sprawdź także