Hypopressives Intructor. Level 1.

Szkolenie Hypopressives Instructor Level 1.
 
Zapraszam gorąco trenerów personalnych, fizjoterapeutów uroginekologicznych, osteopatów, instruktorów jogi i Pilates na szkolenie, na którym poznacie bardzo efektywną metodę pracy z podopiecznymi / pacjentami cierpiącymi na dolegliwości związane z nadmiernie napiętymi bądź osłabionymi mięśniami dna miednicy. Ta forma treningu od dawna jest bardzo popularna w Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Liczę, że zyska rzesze fanów również w Polsce.
 
Trening „hipopresyjny" polega na zmniejszaniu ciśnienia w jamie klatki piersiowej, jamie brzusznej i miednicy. Podczas gdy większość tradycyjnych ćwiczeń, w tym ćwiczeń na mięśnie brzucha, ma charakter hiperpresyjny, czyli zwiększający ciśnienie wewnętrzne.
To, co dzieje się w ciele człowieka wyniku wewnętrznego nacisku, któremu jesteśmy poddani, na przykład grawitacji, codziennych czynności, treningu fizycznego, ciąży, zależy całkowicie od zdolności jednostki do radzenia sobie z tą presją. Jednak presja zawsze znajdzie najsłabszy punkt i może to być przyczyną stanów medycznych, takich jak nietrzymanie moczu, wypadnięcie narządów miednicy i przepukliny. Trening hipopresyjny re-programuje mięśnie głębokie, w tym dno miednicy, które są niezbędne w świadomym i podświadomym zarządzaniu ciśnieniem. Typowe ćwiczenia dna miednicy i core uczą świadomej kontroli centrum ciała. Ale core musi być w stanie poradzić sobie również na poziomie podświadomości, bo również do takiej funkcji został zaprojektowany.
 
Trening hipopresyjny to bardzo skuteczny system treningu oddechowego i posturalnego, który:
- poprawia funkcjonalność i napięcie mięśni głębokich centrum ciała (poprzeczny brzucha, mięśnie dna miednicy, przepona piersiowa, wielodzielny),
- skutecznie zarządza ciśnieniem w jamie brzusznej,
- zwiększa stabilność ciała, uczy mięśnie CORE synergistycznej pracy, przywraca mu zdolność funkcjonowania jako zintegrowanej jednostki,
- profilaktyczno-terapeutyczne działanie w dysfunkcjach dna miednicy: m.in. w nietrzymaniu moczu, obniżenie / wypadanie narządu rodnego,
- poprawia postawę ciała,
- zmniejsza dolegliwości bólowe dolnego odcinka pleców,
- uczy organizm poprawnego wzorca oddechowego,
- działa mobilizująco na bliznę po cesarskim cięciu,
- zapobiega przepuklinom: pachwinowym, brzusznym, pochwowym, lędźwiowym,
- poprawia natlenienie organizmu,
- usprawnia metabolizm.
Program szkolenia: 

Cele i zadania szkolenia są następujące:

1. Zrozumienie mechanizmów anatomicznych i fizjologicznych technik hipopresyjnych i ich wpływu na układ oddechowy i miedniczno-brzuszny. Aby wykryć i zidentyfikować patologie w obrębie jamy brzusznej i narządów miednicy związane z ćwiczeniami fizycznymi i sportem oraz w jaki sposób można zastosować techniki hipopresyjne w celu zapobiegania i / lub leczenia tych stanów.
2. Nauczyć się podstawowych testów do oceny klientów przed zaprojektowaniem programu treningowego (diagnostyka DRA, funkcje miednicy i przepony).
3. Poznanie badań i podstawy naukowych dla ćwiczeń hipopresyjnych.
4. Zrozumienie metodologii nauczania ćwiczeń hipopresyjnych i treningów.
5. Zrozumieć, jak zintegrować techniki hipopresyjne z treningiem personalnym, fizykoterapią, rehabilitacją poporodową, sesjami fitness itd.
6. Przepracowanie podstawowych ćwiczeń hipopresyjnych, progresji, przejść i metod nauczania.

Do poprowadzenia tego szkolenia zaprosiłam najlepszych specjalistów. Szkolenie poprowadzą doświadczeni praktycy, doskonali trenerzy tej metody z Wielkiej Brytanii i założyciele UK Hypopressives - Nikki Scott i Richard Peterson.
Szczegółowe informacje o trenerach znajdziesz tutaj: https://www.ukhypopressives.com/about/

Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim, ale będzie tłumaczone symultanicznie na język polski.

Prowadząca: 

Nikki Scott i Richard Peterson z UK Hypopressives.
Link do strony UKHypopressives.

Termin: 

Szkolenie planowane jest na wiosnę 2022 r. Z początkiem roku, zostanie podana konkretna data.
Mimo to już możńa wstępnie rezerwować miejsce na szkolenie.

Miejsce: 

Studio Femiplace
ul. Racławicka 27, Wrocław

Cena: 

295 GBP (funtów brytyjskich)

Informacje: 

Sprawdź także