Funkcjonalny trening personalny w ciąży

Szkolenie Funkcjonalny Trening Personalny w Ciąży

 

Zapraszam na szkolenie będące jednym z trzech etapów edukacji na „Eksperta od Aktywności Kobiet w Ciąży i po Porodzie”.

 

Przedstawiam funkcjonalną koncepcję treningu indywidualnego kobiety w ciąży. 
Prozdrowotne podejście ukierunkowane na wsparcie ciała kobiety w poszczególnych trymestrach ciąży oraz przygotowanie go do łagodnego przejścia przejścia przez poród.

 

Ciąża to czas wielu przemian w organizmie kobiety. Badania naukowe wyraźnie wskazują, że utrzymanie odpowiedniego poziomu aktywności ruchowej w tym wyjątkowym czasie jest niezbędna dla prawidłowego przebieg ciąży, zdrowia kobiety i prawidłowego rozwoju dziecka. Trening kobiety ciężarnej wymaga mądrego planu, ukierunkowanego na minimalizowanie dolegliwości ciążowych, utrzymanie dobrej sprawności i optymalnych zakresów ruchu, minimalizowanie strat w masie mięśniowej i zmian w krzywiznach kręgosłupa. A także słuchania własnego ciała i prawidłowa interpretacja sygnałów przez nie wysyłanych. Celów treningowych na czas ciąży, jak widać, jest dużo, a czasu tak naprawdę niewiele.

Wyjątkowy program szkoleniowy oparty na najnowszej wiedzy z zakresu fizjoterapii kobiecej, ginekologii i położnictwa, endokrynologii, treningu medycznego i funkcjonalnego. Merytoryczna część szkolenia poparta jest 13-letnią praktyką zawodową Katarzyny Kopeckiej w zakresie treningu profilaktyczno-terapeutycznego kobiet w ciąży i po porodzie.

DLACZEGO POWINIENEŚ WZIĄĆ UDZIAŁ W TYM SZKOLENIU?

Trenowanie kobiety w ciąży to bardzo odpowiedzialne zadanie. Pamiętaj, że w Twoich rękach jest nie tylko zdrowie przyszłej mamy, ale także dobro nienarodzonego jeszcze dziecka. Od lat wyznaję zasadę, że dobry trener to nie ten, który zna wiele fikuśnych ćwiczeń, lecz ten, który rozumie mechanizmy sterujące ciałem człowieka i potrafi dostosować (modyfikować) każde ćwiczenie do potrzeb i predyspozycji podopiecznego. Z taką wiedzą poradzisz sobie z każdym przypadkiem, z jakim przyjdzie ci zmierzyć się na sali treningowej. A Twoje działania będą efektywne i bezpieczne dla ciężarnej kobiety i jeszcze nienarodzonego małego człowieka.

Popularne jest twierdzenie „Jeśli kobieta ćwiczyła przed ciążą, to może kontynuować tę aktywność w ciąży”. Ciężarne kobiety biegają, dźwigają ciężary, itp. Czy to są właściwe aktywności? Czy masz wiedzę, aby w konkretnym przypadku doradzić kobiecie jaka forma ruchu będzie dla niej odpowiednia?

Z kolei w gabinecie ginekologicznym kobieta słyszy najczęściej, że powinna ograniczyć aktywność fizyczną do ćwiczeń rozciągających i relaksujących. Czy na pewno zaspokoi to potrzeby ciała w ciąży. Czy jest to rozwiązanie wystarczające i właściwe dla każdej kobiety? Potrafisz zdiagnozować kobietę w ciąży i doradzić jej, czy rozciąganie w jej przypadku przyniesie więcej pożytku czy szkody?

Tego typu kwestii jest dużo więcej. Jeśli w powyżej opisanych sytuacjach już masz wątpliwości, jak powinna brzmieć prawidłowa odpowiedź, zapraszam Cię na to szkolenie. Uporządkujesz wiedzę, zdobędziesz nowe informacje, nauczysz się wielowymiarowego myślenia i indywidualnego podejścia do treningu kobiety w ciąży.

Program szkolenia: 

1. Fizjologiczne zmiany adaptacyjne ciąży (anatomia i biomechanika kobiety ciężarnej) i ich wpływ na funkcjonowanie kobiety w każdym trymestrze – szczegółowe omówienie zmian w układach: mięśniowym, szkieletowym, hormonalnym, oddechowym, krwionośnym, moczowym, nerwowym, rozrodczym i narządów wewnętrznych.

2. Fizjologia płodu - rozwój i potrzeby płodu w poszczególnych trymestrach ciąży i ich wpływ na funkcjonowanie kobiety.

3. Formy porodów:
a) Przebieg porodu siłami natury.
b) Procedury przeprowadzania cesarskiego cięcia.

4. Wywiad i diagnostyka kobiety w ciąży na potrzeby ułożenia spersonalizowanego programu treningowego.

5. Cztery główne cele treningowe kobiety w ciąży.

6. Współczesne spojrzenie na listę wskazań i przeciwwskazań do aktywności fizycznej w ciąży.

7. Rozstęp mięśnia prostego brzucha w ciąży – diagnostyka i postępowanie.

8. Wpływ ruchu na miednice i jej system mięśniowo-powięziowy w okresie ciąży.

9. Ustalanie celu treningowego dla kobiety w ciąży.

10. Strategia treningowa w zależności od metody planowanego porodu oraz występujących schorzeń i dysfunkcji.

11. Ergonomia ruchu w ciąży.

12. Omówienie metodyki treningowej, dobór pozycji i ćwiczeń najkorzystniejszych dla kobiety w danym trymestrze ciąży.

13. Omówienie kontrowersyjnych zagadnienia dot. aktywności fizycznej kobiet w ciąży – (rollowanie, trening siłowy, bieganie, pływanie, i inne).

14. Przygotowanie do porodu naturalnego - ruch i techniki oddechowe wspierające przebieg I i II fazy porodu.

15. CASE STUDY – omówienie diagnostyki i metody pracy na rzeczywistych przypadkach.

Prowadząca: 

Katarzyna Kopecka - trener personalny kobiet, trener medyczny i licencjonowana instruktorka fitness z 18-letnim stażem zawodowym. Absolwentka brytyjskiej szkoły BurrellEducation, po której otrzymała tytuł Trenera Kobiet po Porodzie. Specjalizuje się w kształtowaniu kobiecej sylwetki oraz w treningu medycznym kobiet w ciąży i po porodzie. Autorka profilaktyczno-terapeutycznego programu treningowego dla kobiet po porodzie "Mama Wraca Do Gry”. Założycielka pierwszej w Polsce Szkoły Cesarskiego Rodzenia. W ramach kampanii edukacyjno-społecznej prowadzi cykliczne warsztaty dla mam z Fizjoterapii Połogowej i "Mięśnie Dna Miednicy w Biegu". Specjalista PelviFly - firmy oferującej innowacyjny system treningowy kobietom z problemami w obszarze miednicy mniejszej. Prowadzi we Wrocławiu własne studio treningowe "FEMIPLACE - treningi personalne i fizjoterapia dla kobiet". Podwójna mama.

Termin: 

13 - 14 listopada 2021

Czas:
sobota: 10:00 – 18:00
niedziela: 9:00 - 17:00

Miejsce: 

Studio Femiplace,
ul. Racławicka 27, Wrocław

Cena: 

900 zł brutto

Informacje: 

Cena zawiera:
1. 16 h szkolenia.
2. Drukowane materiały w postaci obszernego skryptu.
3. Certyfikat ukończenia szkolenia.
4. Poczęstunek kawowy podczas szkolenia.

ZAPISZ SIĘ:
http://www.femiplace.com.pl/form/kontakt

UWAGA! Program Rabatowy!
- Kupując jednocześnie 2 wybrane szkolenia z oferty Femiplace* - otrzymujesz 10% rabatu.
- Kupując jednocześnie 3 szkolenia z oferty Femiplace* - otrzymujesz 15% rabatu.
* z programu rabatowego wyłączone jest szklenie Hypopressives Instructor. Level 1 i Level 2.

ZAPRASZAM GORĄCO! 

Sprawdź także